25 Eylül 2012 Salı

DIY:penne bib necklace

yine süper bi dıy projesi buldum en kısa sürede denicem =)) daha öncede colar necklace yapmıştım hatırlayanlar olur hatırlamayanlar için tıktık =) bu kolye daha basit sabrımı fazla zorlıyacağını düşünmüyorum..
malzemeler:
20-25 tane penne makarna
boya
zincir
uhu

makarnayı ilk başta boyuyoruz içinide boyamak lazım diye düşünüyorum sarı sarı parlamasın diye yanlardan
zig zag olması için 2 penneyi birbirine yapıştırıp diğerlerinide şekildeki gibi ayarlıyoruz..hepsi bu kadar basit =))

23 Eylül 2012 Pazar

kepeğe son!

yazdan döndükten sonra mutlaka saç derimde kuruluk olup kepek oluşuyo 1 ay kadar sonra geçiyo ama arada mevsim geçişlerinde mutlaka tekrarlıyor.alışmam gerekcek buna  diye düşünürken araştırdım şampuanlar belki bi yere kadar kepeği önlüyo ama yeniden oluşuyo. pul pul beyazları saçımda görünce deliye dönüyodum taki 10 güne kadar  ama şimdi çözümünü buldum ve sizede aktarmak istedim böyle bi dert varsa saçınızda mutlaka deneyin pişman olcağınızı düşünmüyorum...
ne bunun çözümü:AĞIZ GARGARASI evet bende ilk duyduğumda bi garipsedim saçlarım belime kadar uzun ya dökülürse saçlarıma bişey olursa diye endişe ettim ama cesaretimi toplayıp denedim ve sonuç süper kepekten eser yok şuan.. ilk başta sprey şişeye koydum gargarayı çok döküp saçıma zarar gelmesin falan diye boca etmektense fıslayıp köklere sıktım saç uçlarına değdirmedim kesinlikle.10 dakka kadar saçımda beklettikten sonra direk şampuanımla yıkadım ve 2 gün sonra bile saçta kepek olmadı 10 günde sadece 2 kere yaptım ben..